Inspekcje platform wiertniczych

Używając najbezpieczniejszego na rynku drona masz pewność, że urządzenie nigdy na spadnie na instalacje krytyczne nawet w trudnych warunkach pogodowych. W połączeniu z inteligentna kamera termowizyjną i zbliżeniową w jednej głowicy mamy możliwość skontrolowania każdego rurociągu z największą dokładnością i bezpieczeństwem Twojej infrastruktury. Dzięki alertowi temperatury, sztuczna inteligencja kamery ostrzeże Cię jeśli ludzkie oko przeoczy ważny punkt.

Inspekcje mostów, wiaduktów i innych obiektów budowlanych

Mamy możliwość zainstalowania kamery inspekcyjnej na górze drona, dzięki czemu bezpiecznie przelatując pod mostem możemy sfotografować i sfilmować, z bardzo wysoka rozdzielczością, to co znajduje się pod daną infrastrukturą.

Kamera termowizyjna pozwoli na skontrolowanie ubytków cieplnych z budynku, dzięki czemu można ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem. Nasza kamera pozwala również na szczegółową kontrolę dachów, jak i stanu rynien.

Inspekcja rolnictwa i leśnictwa

Aktywnie wspieramy rolnictwo i leśnictwo. Dzięki cichemu napędowi statku bezzałogowego możemy latać nad miejscami, gdzie znajdują się zwierzęta, bez ich płoszenia co powodowałoby ich niepożądaną migrację. W połączeniu z zaawansowaną kamerą termowizyjną, jesteśmy w stanie policzyć konkretne gatunki zwierząt oraz zarejestrować kierunek ich przemieszczania.
Często również używamy możliwości drona z kamerą, do oceny strat w rolnictwie, zbierając dane z pól, których płody zostały zniszczone przez nawałnice lub zwierzęta.

Profesjonalne inspekcje dronem

Wykonujemy profesjonalne przeglądy i inspekcje z drona. Wykorzystujemy nowoczesne bezzałogowe statki powietrzne do realizacji uciążliwych dla człowieka, często niebezpiecznych zadań w trudno dostępnych miejscach. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem pozwalającym nam na szybkie, skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie rozmaitych przeglądów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, regularnie optymalizujemy inspekcje rurociągów, mostów, platform i innych konstrukcji, unowocześniając sprzęt i rozbudowując zakres realizowanych prac.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dopasowując zlecenie do jego potrzeb i wymagań. Dzięki opracowanym przez nas standardom bezpieczeństwa i systematycznie doskonalonej kadrze możemy zapewnić najwyższą jakość i profesjonalizm świadczonych usług.

Użycie dronów w przeglądach wizualnych to w wielu przypadkach polecana alternatywa dla kosztownej oraz skomplikowanej techniki dostępu linowego, a także często uniknięcie budowy rusztowań. Pozwala to też na wykonanie inspekcji, których wyniki w znaczący sposób ułatwiają planowanie modernizacji i remontów rozmaitych konstrukcji.

Inspekcje rurociągów, mostów, wiaduktów

Realizujemy inspekcje dronami w różnych miejscach. Wykonujemy przeglądy w firmach z branży chemicznej, zakładach energetycznych oraz pozostałych instytucjach i placówkach. Wykorzystujemy drony do poszukiwań osób w lasach i innych miejscach, w których służby mają problem z dokładnym sprawdzeniem lokalizacji. W ofercie usług mamy również inspekcje rurociągów. Dzięki nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie kamerze termowizyjnej możemy skontrolować możliwe pęknięcia rur w sieci ciepłowniczej lub sprawdzić ewentualne straty cieplne na łączeniach. Poprzez dotknięcie punktu na wyświetlaczu, możemy sprawdzić dokładną temperaturę w czasie rzeczywistym i określić stopień uszkodzenia elementu.

Nasze usługi obejmują też inspekcje z drona wiaduktów, mostów, rynien, dachów oraz innych obiektów budowlanych. Dzięki zainstalowaniu kamery termowizyjnej w górnej części drona, przelatując bezpiecznie pod mostem, możemy sfotografować i sfilmować to, co znajduje się bezpośrednio pod infrastrukturą. Profesjonalna kamera inspekcyjna umożliwia sprawdzenie ewentualnych ubytków cieplnych w obiekcie, czego efektem jest ograniczenie kosztów ogrzewania budynku.

Z sukcesem realizujemy inspekcje dronem terenów rolniczych i leśnych. Cichy napęd sprzętu pozwala na kontrolę obszarów, na których znajdują się zwierzęta, bez ich płoszenia. Świadczymy usługi w zakresie oceny strat w rolnictwie spowodowanych m.in. nawałnicami. Liczymy konkretne gatunki zwierząt, rejestrujemy kierunek ich przemieszczania. Opracowujemy również mapy smogowe. Możemy stwierdzić ze 100% pewnością, czy właściciel pali w piecu niedozwolonymi materiałami.

Wykonujemy ponadto profesjonalne inspekcje dronem platform wiertniczych. Stosujemy wysokiej klasy drony, kamery termowizyjne i zbliżeniowe, które doskonale radzą sobie z przeglądami nawet w trudnych warunkach pogodowych. Zapewniają one bardzo szczegółowe, a przy tym bezpieczne skontrolowanie infrastruktury.

Dysponujemy innowacyjnym sprzętem z funkcją jednoczesnego nagrywania w świetle widzialnym oraz w termowizji. Opcja ta sprawdza się znakomicie w przypadku kontroli sieci trakcyjnych, ciepłowniczych, turbin elektrowni wiatrowych, słupów energetycznych, farm fotowoltaicznych. Posiadamy międzynarodowy certyfikat ITC Infrared Training Center potwierdzający prawidłowe i bardzo szczegółowe przeprowadzanie badań termowizyjnych.