Matrice 300 RTK

Matrice 300 RTK jest dronem do zastosowań przemysłowych, który czerpie inspirację z nowoczesnych systemów lotniczych. Oferuje on do 55 minut lotu, zaawansowane funkcje AI, 6 czujników kierunkowych i pozycjonujących oraz wiele innych. Matrice 300 RTK wyznacza nowe standardy, łącząc w sobie inteligencję z niezrównaną wydajnością i niezawodnością.

Najważniejszymi cechami są:

 • możliwość pracy w skrajnych temperaturach -20°C do 50°C.
  tolerancja na wiatr aż do 15m/s
 • czujniki kierunkowe które nie pozwolą ci uderzyć w żadnych przeszkodę nawet podczas lotu nocnego, pozycjonowanie RTK które zarazem pozwalana na latanie w wysokim polu elektromagnetycznych takim jak linie wysokiego napięcie.
 • możliwości podłączenia aż 3 rodzajów kamer lub innych urządzeń naraz.
 • system OcuSync Enterprise umożliwia transmisję obrazu do 8 km oraz wspiera 3- kanałowy 3 podgląd wideo w rozdzielczości 1080p. Automatyczne przełączanie pasma, pomiędzy 2.4 GHz a 5.8 GHz w czasie rzeczywistym, wpływa na większe bezpieczeństwo lotów w miejscach występowania dużych zakłóceń, zapewniając jednocześnie szyfrowanie AES-256, które oferuje bezpieczną transmisję danych.

Kamera termowizyjna ZENMUSE H20T

Szerokokątna kamera, 20 MP kamera z hybrydowym zoomem optycznym, czujnik termowizyjny, dalmierz laserowy, stopień ochrony IP44, wysoki zakres temperatury roboczej, aktywna stabilizacja obrazu EIS, tryb pracy nocnej – wszystko to sprawia, że w swojej pracy możesz wejść na zupełnie nowy poziom. Bezkompromisowe wyniki w przechwytywaniu obrazu z drona dostępne na wyciągnięcie ręki.

Kamera pozwala na zastosowanie inteligentnych trybów, które w wygodny sposób umożliwiają szczegółowe zbieranie danych. Wbudowany system AI rozpoznaje zaznaczony przez użytkownika obiekt, dzięki czemu możliwie jest przeprowadzenie rutynowych kontroli, a monitorowany obiekt zawsze znajdzie się w środku kadru. W trybie kamery szerokokątnej możliwe jest zaznaczenie obszaru i automatyczne wykonanie wielu 20-megapikselowych zdjęć, które zostaną odpowiednio skatalogowane i zmontowane w podgląd całości o wysokiej rozdzielczości.Inteligentne funkcje kamery termowizyjnej

 

Urządzenie posiada szereg funkcji, które pomogą Ci w codziennej pracy. Możesz włączyć otrzymywanie powiadomień w aplikacji DJI Pilot, gdy temperatura zaznaczonego obiektu przekroczy określoną przez Ciebie wartość. Dopasuj kolory nanoszone na obraz termowizyjny, lub wizualizuj wybrane zakresy temperatur. Dodatkowo dostosowanie trybu Gain daje Ci możliwość zmiany zakresu mierzonych temperatur. Tryb High Gain pokrywa zakres niższych temperatur ale jest bardziej czuły na różnice temperatury, natomiast tryb Low Gain obejmuje szerszy zakres temperatur.

Kamera z szerokim kątem

 • Ekwiwalent ogniskowej dla pełnej klatki: 24mm
 • DFOV: 82.9°
 • 12 MP Matryca 1/2.3” CMOS

Kamera z zoomem

 • 23x Hybrydowy zoom optyczny
 • 200x Maksymalny zoom
 • 20 MP Matryca 1/1.7” CMOS

Precyzyjne pomiary odległości

 • Laserowy dalmierz
 • Zasięg: 3m-1200m
 • Dokładność: ± (0.2 m + D×0.15%)

Kamera termowizyjna

 • DFOV: 40.6°
 • Rozdzielczość: 640 x 512 px
 • Klatkarz: 30 fps
 • Czułość termiczna: ≤ 50mk@f1.0 (NEDT)
 • Nowy zintegrowany interfejs użytkownika pozwala na szybkie przełączanie pomiędzy podglądem z kamery o szerokim kącie, termowizyjnej i z zoomem optycznym. wszystko w jednej głowicy.

MAVIC 2 ZOOM

Kamera 12 Mpix z 2-krotnym zoomem optycznym
Nagrywaj materiały w 4K i 30 fps lub Full HD i 120 fps, dzięki 1/2.3’’ sensorowi CMOS o rozdzielczości 12 Mpix. Zaawansowany kodek wideo H.265/HEVC gwarantuje uzyskanie wyższego poziomu detali, w porównaniu ze standardem H.264/AVC. 3-osiowy gimbal kamery drona DJI Mavic 2 Zoom daje możliwość nagrywania z niemal dowolnego kąta, przy zachowaniu dobrej stabilizacji obrazu. 2-krotny zoom optyczny (24 mm – 48 mm) pozwoli Ci nagrywać obiekty z bezpieczniejszej odległości, a także tworzyć kreatywne efekty.

Pomimo 12 Mpix matrycy kamery, możesz wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 48 Mpix. W specjalnym trybie Super Resolution, dron DJI Mavic 2 Zoom wykonuje 9 zdjęć i łączy je w jedną fotografię o dużym rozmiarze i wysokim poziomie detali.

Ponadto, DJI Mavic 2 Zoom może wykonywać ujęcia w trybie Hyperlapse, automatycznie przetwarzając wykonane zdjęcia. Z kolei w funkcji Enhanced HDR, dron wykonuje serię zdjęć i nakłada je na siebie, by uzyskać fotografię o dużo wyższym i dokładniejszym zakresie tonalnym.

Detektor Nosacz 2 (analiza składu zanieczyszczeń powietrza)

Czujnik znajduje swoje zastosowanie przy pomiarze poziomu zanieczyszczeń powietrza wydobywających się z kominów. Sensor wykrywa i wskazuje źródła zanieczyszczeń. Za pomocą czujnika Nosacz II można również tworzyć mapy smogowe wskazujące  obszary gdzie występuje największy problem z zanieczyszczeniem powietrza.

 

Związki wykrywane przez sensor Nosacz II zostały zaprezentowane w poniższej tabeli. Substancje zostały dobrane pod względem najczęściej występujących podczas spalania niewłaściwego paliwa i dzięki temu można zidentyfikować czy spalane są np. odpady wykonane z polichlorku winylu czyli m.in. ramy okienne, okładziny PCV, styropian, plastikowe butelki, mokre drewno itp

Stacja ładująca akumulatory

Stacja ładująca akumulatory oraz zestaw 8 baterii, która pozwala na ciagłość lotu przez cały dzień oraz agregat prądotwórczy jeśli w miejscu wykonywania misji nie ma dostępu do gniazda elektrycznego.

Jako profesjonaliści w dziedzinie inspekcji technicznych korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu. Nasze narzędzia pracy to drony, które łączą w sobie skuteczność oraz wydajność. Dzięki nim każde zadanie staje się znacznie łatwiejsze, a otrzymane wyniki badania cechują się wysoką precyzją.

Dron z kamerą na podczerwień do zastosowania przemysłowego

Matrice 300 RTK jest podstawowym elementem naszego wyposażenia. Został zaprojektowany z myślą o odbywaniu długich lotów w trudnych przemysłowych warunkach. Z tego właśnie powodu musiał skorzystać z rozwiązań zbliżonych do tych, które znajdują zastosowanie we współczesnych systemach lotniczych. Dron z kamerą na podczerwień może więc:

– pozostawać w locie przez blisko godzinę,

– pracować w skrajnych temperaturach (od -20ºC do 50ºC) i przy silnym wietrze (do 15 m/s),

– latać w wysokim polu elektromagnetycznym (np. nieopodal linii wysokiego napięcia),

– omijać wszelkie przeszkody nawet podczas nocnego lotu.

Połączenie z kamerą odbywa się przy pomocy systemu OcuSync Enterprise, który umożliwia przesył obrazu w jakości Full HD nawet do 8 km od rejestratora. Aby zapewnić jak najlepsze parametry nagrania, wykorzystujemy kamerę termowizyjną Zenmuse H20T. Posiada ona kilka opcji odpowiadających za proste, szybkie i bezbłędne zbieranie danych. W ten sposób dron z kamerą na podczerwień może bez problemu zarejestrować wszystkie najważniejsze elementy badanego obiektu, co przydaje się zarówno podczas rutynowych kontroli, jak i bardziej specjalistycznych zadań.

Dron z czujnikiem smogu do tworzenia mapy zanieczyszczeń

Mavic 2 Zoom to kolejny dron, z którego korzystamy podczas naszej pracy. Wyróżnia się kilkoma zaawansowanymi funkcjami, dzięki którym znakomicie sprawdza się jako dron do badania jakości powietrza. Przede wszystkim producent wyposażył go w kamerę 12 Mpx z dwukrotnym zoomem optycznym. Wraz z trzyosiowym gimbalem umożliwia nagrywanie obrazu z właściwie dowolnego kąta. Stabilizacja nagrania nie sprawia żadnego problemu niezależnie od sytuacji. Co więcej, Mavic 2 Zoom ma wbudowaną funkcję wykonywania zdjęć w trybie Hyperlapse. Oznacza to, że może automatycznie obrabiać zdjęcia w taki sposób, aby otrzymana fotografia była znacznie wyraźniejsza i miała wyższy zakres tonalny.

Dron do pomiaru zanieczyszczenia daje wysokiej jakości obraz w warunkach, które ograniczają pole widzenia. Dlatego właśnie świetnie nadaje się do pracy w smogu. Oczywiście sama kamera nie da rady stworzyć szczegółowej mapy zanieczyszczeń. Do tego niezbędny jest jeszcze profesjonalny detektor. Dron z czujnikiem smogu Nosacz 2 analizuje skład powietrza przy pomocy bardzo czułych sensorów. Dzięki temu jest w stanie precyzyjnie określić, jakiego rodzaju paliwo jest spalane na danym obszarze (odróżnia np. mokre drewno od odpadów z polichlorku winylu).

Powstałe z użyciem czujnika Nosacz 2 mapy wskazują źródła zanieczyszczeń, ich skład oraz miejsca, które są potencjalnie najniebezpieczniejsze pod kątem zdrowia człowieka. W związku z tym to jedno z bardziej przydatnych narzędzi w naszej pracy.