Przemysł energetyczny

Nasza kamera posiada możliwość nagrywania jednocześnie w świetle widzialnym, jak i wysokiej jakości termowizji. Najbardziej powszechne prace to inspekcje turbin elektrowni wiatrowych, farm fotowoltaicznych, sieci ciepłowniczych i trakcyjnych czy słupów energetycznych. Posiadamy międzynarodowy certyfikat ITC (Infrared Training Center), który potwierdza, że badanie termowizyjne zostanie przeprowadzone prawidłowo, z dbałością o najmniejsze detale.

Inspekcja sieci ciepłowniczych

Dzięki hybrydowej kamerze termowizyjnej możemy skontrolować możliwe pęknięcie rur ciepłowniczych lub strat cieplnych na łączeniach. Dzięki opcji sprawdzenia dokładnej temperatury w czasie rzeczywistym, poprzez dotknięcie punktu na wyświetlaczu, jesteśmy w stanie stwierdzić, jak zaawansowane jest uszkodzenie elementu

Nowoczesne drony przydają się w wielu różnych dziedzinach: od wojska, przez marketing, aż po rozrywkę. Innym niezwykle ważnym zastosowaniem jest rejestracja obrazu w celach inspekcyjnych. Pomiary dronem wymagają wykorzystania bardzo precyzyjnych urządzeń, które są w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Dotyczy to przede wszystkim bezzałogowego statku powietrznego, ale również jego elementów wyposażenia.

Pomiary dronem – specjalistyczna oferta

Wykonywane pomiary pozwalają dokładnie ustalić miejsce występowania mostków cieplnych czy źródeł awarii, a nawet weryfikować dane w terenie na podstawie przesłanej dokumentacji. Dzięki przygotowanej przez nas ofercie można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Termowizja z drona nie wymaga bowiem wynajmowania znacznie droższego sprzętu, który potrzebuje odpowiedniego przygotowania.

Nasi operatorzy posiadają certyfikat Operatora Bezzałogowych Statków Powietrznych UAVO BVLOS. Uprawnia ich to do wykonywania lotów komercyjnych. Co więcej, wyróżniają się dużym doświadczeniem na tym polu, co jest najlepszą gwarancją otrzymania precyzyjnych pomiarów dronem. Z naszą pomocą inspekcje techniczne nie będą już tak ryzykowne i drogie, jak z wykorzystaniem innego rodzaju urządzeń.

Pomiary termowizyjne z drona – profesjonalny sprzęt

Dron Martice 300 RTK to najlepszy możliwy wybór w kwestii wykonywania pomiarów. Pozwala na stosunkowo długi lot w trudnych warunkach (np. przy silnym wietrze i w bardzo niskiej temperaturze). Pomiary termowizyjne z drona Matrice są możliwe dzięki kamerze Zenmuse H20T. Posiada ona czujnik, dalmierz laserowy i przybliżenie optyczne nawet do 200 razy, przez co pozwala na rejestrowanie obrazu w najwyższej możliwej jakości. Tego typu termowizja z drona praktycznie nie pozostawia miejsca na pomyłki. Czułość termiczna na poziomie ≤ 50mk@f1.0 jest bezkonkurencyjna dla wszystkich innych kamer z szerokim kątem. To samo dotyczy dokładności dalmierza, którą szacuje się na ± (0.2 m + D×0.15%).

Termowizja z drona – zastosowanie

Doskonale wiemy, że pomiary dronem muszą nierzadko zostać wykonane w miejscach, które stwarzają duże ryzyko uszkodzenia sprzętu. To na szczęście nie jest problemem. Dysponujemy urządzeniami, które są w stanie pracować w najtrudniejszych warunkach, nawet nocnych. W związku z tym nie mamy zbyt wielu ograniczeń. Termowizja z drona może zostać zastosowana m.in.:

  • – na platformach wiertniczych do kontroli rurociągów,
  • – przy inspekcjach technicznych mostów,
  • – do szukania ubytków cieplnych w dowolnych obiektach budowlanych,
  • – do przeglądów sieci ciepłowniczych,
  • – w rolnictwie oraz leśnictwie (np. do szacowania liczby i gatunku zwierząt przebywających na danym terenie),
  • – podczas kontroli farm fotowoltaicznych,

 

i w wielu innych przypadkach. Jesteśmy też w stanie dostosować ofertę do indywidualnych wymagań klienta, jeśli tylko będzie to możliwe z technicznego punktu widzenia. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej o termowizji z drona oraz ustalić szczegóły współpracy.